Харьковский областной ТЦК и СП

Вогневий рубіж на… плацу частини тероборони

На Харківщині сотні патріотів із числа діючих військовослужбовців та резервістів окремої бригади територіальної оборони замість відпочинку зібралися в розташування частини Збройних Сил України, щоб вдосконалити професійну майстерність. Акцент зроблено на відпрацюванні методики проведення вогневої підготовки в межах навчальних зборів, що незабаром будуть організовані в цьому східному регіоні.

– Ще на початку року ми взяли відповідний темп у плані навчання наших резервістів і відтоді не зупиняємося, – каже командир бригади ТрО підполковник Андрій Бородін. – Причому значну частину польового вишколу ми провели на полігоні окремої механізованої бригади імені Івана Сірка оперативного Командування «Схід» та тактичному полі Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». До речі, останні вже стали нашими добрими партнерами й протягом лише 2021-го вже 10 разів допомагали нам посилювати харківську тероборону. Часто командування вишу для забезпечення занять надає бронетехніку, а в ролі інструкторів виступають старшокурсники з бойовим досвідом.

Цього ж разу командир бригади ТрО використав можливість зустрітися вихідним днем, аби підкувати командирів взводів, рот та батальйонів знаннями, як керувати підрозділами в обороні та на вогневому рубежі.

Варто сказати, що заняття відбувалися у комплексі з відпрацюванням широкого спектру вправ із основних предметів бойової підготовки.

Так, спочатку підрозділ на автотранспорті мав висунутися в район зосередження. Проте під час маршруту довелося вступити в вогневе зіткнення із умовним противником і зайняти оборону. Інструктори ретельно стежили за діями кожного бійця та періодично застосовували петарди чи димові шашки.

– Під час даного заходу кожен командир відпрацював алгоритм планування переміщення в складі колони, дії в обороні та виконання бойових стрільб. Аби скоротити час на підготовку, вогневі рубежі, ми обладнали просто на плацу нашої військової частини. А щоб наблизити умови до реальних, ми надавали різні ввідні. Наприклад, довелося евакуйовувати поранених із зони, де працював ворожий снайпер, раптово переводити вогонь у інший бік тощо. Зауважу, що  ми ретельно вивчаємо тактичні особливості дій окупантів на Сході України та кладемо їх в основу підготовки наших тероборонівців, – додав підполковник Андрій Бородін.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform