Харьковский областной ТЦК и СП

Харківські тероборонівці зупинили диверсантів

У Харкові на територію військової частини заїхала армійська вантажівка  з  тиловим майном. Та раптом з-під картонних коробок вискочили озброєнні диверсанти. Водночас через КПП забігли інші непрошені гості в балаклавах. Біля штабу частини вибухнули декілька гранат, запрацювали кулемети й автомати… Розпочався штурм адміністративної будівлі. Проте господарі території здаватися не збиралися. Зав’язалася перестрілка. Все було, як у реальному бою, але з одним нюансом — зброя в усіх була страйкбольна, а замість гранат використовували петарди.

Це один з фрагментів планових практичних занять з воїнами Зміївського батальйону ТрО та підрозділами управління частини.

За ходом армійського вишколу тероборонівців стежили військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  полковник Юрій Калгушкін і директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної держадміністрації Олексій Максимов.

— Цього разу в ролі інструкторів ми залучили спортсменів міського осередку Федерації страйкболу України, — каже полковник Юрій Калгушкін. — Серед цих кремезних хлопців є чимало ветеранів служби в правоохоронних органах, колишніх воїнів-миротворців чи учасників АТО/ООС. З цією групою патріотів військові співпрацюють з 2014-го. Хоча зброя й не бойова, проте більшість тактичних завдань за її допомогою таки можна відпрацювати. До того ж для наших тероборонівців це було дуже сучасно та цікаво.

До речі, для проведення цих занять командир бригади ТрО виділив два поверхи однієї з будівель, плац та більшу частину зеленої зони.

— Щоб було цікавіше, ми розділили хлопців і дівчат на дві команди, — розповідає член збірної команди України зі страйкболу Станіслав Півовар. — Після короткого інструктажу як поводитися зі зброєю одні зайняли оборону, інші — самостійно розробили план штурму приміщення, щоб захопити умовний прапор на другому поверсі штабу. Умови навчань були максимально наближені до реальних.

Упродовж навчального дня тероборонівці відпрацювали декілька місій. Вони вчилися влучно стріляти, уникати секторів обстрілів, кидати гранати, ставити інженерні загородження, надавати першу домедичну допомогу, евакуйовувати поранених тощо. Часом градус емоцій в обох командах просто зашкалював і військовим інструкторам доводилося втручатися в ситуацію.

— Дуже креативно, драйвово та результативно в плані опанування військової справи, — розповідає воїн харківської тероборони старший лейтенант резерву Олександр Крупський. — Заняття проведено в, так би мовити, ігровій формі, а це завжди приваблює молодих хлопців. Задля охорони території ми врахували все, навіть розтяжки з петардами виставили, щоб зупинити умовного ворога. Хочеться подякувати всім організаторам за таку можливість вдосконалити свої професійні навички.

Наприкінці страйкбольних баталій полковник Юрій Калгушкін з офіцерами бригади коротко підбили підсумки практичного заходу.

— Палаючі очі захисників України довели ефективність цієї форми занять. За підрахунками, близько 5000 страйкбольних кульок та десятки петард ми використали під час навчання. Бойові набої обійшлися б державі дорого і процес організації занять на полігоні дещо складніший. Тож ми обов’язково продовжуватимемо використовувати подібні форми проведення військового вишколу, — підсумував полковник Юрій Калгушкін.

За словами командування Харківської окремої бригади територіальної оборони, практичні заходи проводилися й в інших підрозділах тероборони і в них узяли участь тисячі осіб. Та попри форму занять і кількість воїнів усе це посилює захист Української землі.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform