Харьковский областной ТЦК и СП

У Харкові ветерани пройдуть курс цифрової грамотності

На базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості  за круглим столом обговорили порядок проходження учасниками АТО/ООС спеціального навчання з цифрової грамотності.

Так, проаналізувавши сучасні вимоги до потенційного працівника з боку більшості працедавців, фахівці регіональних структур служби зайнятості ініціювали проходження в них спецкурсу з перепідготовки колишніх воїнів. Для обговорення технічних, фінансових та інших питань супроводу цього соціального проєкту вони запросили посадовців Харківської міськради та райадміністрацій, ветеранів та інших зацікавлених юридичних осіб.

Заступник директора Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Ірина Полуніна та директор Харківського міського центру зайнятості Сергій Піженко поінформували про свої освітні можливості. Знаючи про велику кількість ветеранів, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, вони запропонували прискорені чи інтенсивні варіанти курсу із ліквідації цифрової безграмотності. Всі ці проєкти досить ефективні й розраховані всього на кілька тижнів занять.

Також Ірина Полуніна презентувала роботу сектору з обслуговування учасників АТО/ООС та інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість».

Водночас посадовці Департаменту соціальної політики Харківської міськради, управлінь праці та соціального захисту населення районних адміністрацій міста схвально оцінили ідею організації таких курсів, пообіцявши лобіювати її на всіх рівнях влади.

За словами заступника військкома Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з морально-психологічного забезпечення — начальника відділу МПЗ та зв’язків з громадськістю підполковника Миколи Шарого, вони готові залучити весь потенціал районних ТЦК та СП на етапі формування списків слухачів курсів.

— Я постійно спілкуюся з колишніми воїнами і точно знаю, що для більшості побратимів вкрай потрібні знання сучасних цифрових технологій. Тільки так вони зможуть отримати гідну роботу і, головне, відчути впевненість у своїх силах. Тому фахівці служби зайнятості можуть розраховувати на нашу підтримку, — зазначив офіцер.

У разі оперативного погодження всіх питань організації курсів з цифрової грамотності на рівні місцевої влади навчання із першою групою можуть розпочатися вже в другому півріччі 2021 року.

 

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform