Харьковский областной ТЦК и СП

Що таке служба у військовому резерві?

У мирний час громадяни України в добровільному порядку укладають контракти з командирами військових частин про проходження служби у військовому резерві, проходять підготовку на навчальних зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань.

В особливий період до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, після їх звільнення з військової служби, які за своїми морально-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві (військової служби). Для ЗС України це дозволяє не допустити втрати обліку підготовлених людських ресурсів, які брали безпосередню участь у бойових діях, що в свою чергу, дозволяє зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів приписавши цих осіб (резервістів) до відповідних підрозділів.

В останні роки в ЗС України впроваджено систему підготовки резервістів. Особливістю навчальних зборів резервістів є те, що вони проводяться: в складі бойових бригад лише під час заходів їх бойового злагодження, а також на базі навчальних центрів (курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації).

Призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації.

Час прибуття резервіста до військової частини (підрозділу) з моменту його оповіщення визначається – одна доба. Це дозволить у випадку відкритої агресії противника сформувати підрозділи з підготовлених, маючих бойовий досвід резервістів. Військові частини, за рахунок їх доукомплектування резервістами, будуть готові у стислі терміни до виконання завдань без додаткового та тривалого проведення бойового злагодження.

Ще одним із пріоритетних напрямів розвитку служби у військовому резерві стало комплектування резервістами військових частин (підрозділів) територіальної оборони, з метою створення нової системи територіальної оборони держави. Крім участі у планових навчальних зборах, резервісти територіальної оборони проходять підготовку в добровільному і безоплатному порядку, в тому числі у вихідні дні та вечірні часи.

Належність до військового оперативного резерву не є перепоною для залучення резервістів до проходження ними військової служби за контрактом! Навпаки, Генеральний штаб ЗС України розглядає цю категорію громадян України, як пріоритетну для укладання з ними контрактів на військову службу та доукомплектування військових частин (установ) ЗС України.

Служба у військовому резерві – це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Якщо Ви справжній патріот, бажаєте завжди бути готовим до захисту Батьківщини і шукаєте адреналіну, екстриму та нових вражень, варто зважити: можливо, служба у резерві українського війська саме для Вас!