Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині до занять з тероборони долучилися сотні ветеранів АТО/ООС

На Харківщині тисячі воїнів окремої бригади територіальної оборони вдосконалили свої професійні навички на різних полігонах чи тактичних полях. Причому цього разу до їхнього планового польового вишколу долучилися сотні ветеранів російсько-української війни з числа представників Харківської обласної громадської організації «Спілка учасників АТО».

Поєднавши досвід і сили, хлопці та дівчата навчалися просуватися ворожою територією, ставити інженерні загородження, робити засідки, боротися з ворожими диверсантами, діяти у складі механізованого відділення на бронетехніці, евакуйовувати поранених із поля бою тощо.

– Через складну ситуацію біля держкордону та на Сході України багато справжніх патріотів просто не можуть всидіти вдома, – каже військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін.  – Напередодні до нас звернулися ветерани АТО/ООС із проханням взяти участь в полігонному вишколі. Ми подякували їм за таку громадянську позицію та направили їхній потенціал у русло посилення територіальної оборони.

Так, заняття з воїнами Дергачівського батальйону тероборони розпочалося в центрі населеного пункту з підняття Державного Прапора України. Теплі слова напуття сказали ветерани російсько-української війни, представники місцевої влади та армійські волонтери.

Після цього члени ГО «Спілка учасників АТО» провели автопробіг на знак готовності воювати з окупантами. Їхні прапори над десятками автівок змогли побачити всі на шляху з Харкова через місто Дергачі до селища Подвірки, де розташовується полігон Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ».

– Бойового духу в представників нашої та інших ветеранських організацій вистачить на всіх мешканців Харківського регіону. Кремлю нас не зламати своїми залякуваннями й демонстрацією сили. На фронті ми набули безцінного досвіду і готові ним поділитися з тими, хто звернеться за допомогою, – зазначив активіст ГО «Спілка учасників АТО» і депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов.

За словами Командування Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, заняття із Дергачівським батальйоном ТрО та зведеним ветеранським підрозділом організували на 12-х навчальних місцях із широким залученням бронетехніки та піротехнічних засобів. У ролі ж інструкторів виступили курсанти випускного курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ».

Вправними та чіткими діями, не дивлячись на свої фізичні  вади, відрізнявся колишній воїн окремого загону спеціального призначення НГУ «Азов» Сергій Войцехівський.

– Я воював із окупантами в самий розпал війни у 2015−2016 роках. Бив би їх й до сьогодні, але у 2016-му уламки російської міни зрешетили всього мене. Проходжу періодично реабілітацію і активно займаюсь спортом. Однією рукою навчися добре обходитися навіть зі зброєю. У мене зламане тіло, проте мій дух залишився таким же міцним, як і був під час служби на Донеччині. Я прийшов на ці заняття, щоб навчитися чомусь новому і допомогти інструкторам, – розповів ветеран АТО.

Одне із навчальних місць розташовувалося біля бронетранспортера БТР-70. Там п’ятикурсник ВІТВ НТУ «ХПІ» молодший сержант Денис Клімаєв, який також воював із окупантами на Сході України, навчав веденню бойових дій у складі механізованого відділення.

– На фронті перемагали ті, які вміли працювати в команді. Механізоване відділення є досить потужною бойовою одиницею, якщо кожен знає свій алгоритм роботи та послідовність дій сусідів. Саме це я хотів донести до воїнів за такий стислий час. До речі, більшість з них ставили правильні запитання, і було видно їхню військову «підкованість», – розповів молодший сержант Денис Климаєв.

За словами Командування Харківської окремої бригади ТрО, такі спільні з ветеранами АТО/ООС полігонні заняття були дуже ефективними для обох сторін. Тому подібний формат практичних заходів використовуватиметься і надалі із залученням ще більшої кількості патріотів України.