Харьковский областной ТЦК и СП

Вакцинація проти COVID-19 на Харківщині: командири подають приклад

Уже близько місяця на Харківщині організовано проводиться вакцинація проти COVID-19. До цього часу вже близько півтори тисячі армійців зробили щеплення у регіональних медичних закладах охорони здоров’я, здебільшого препаратом AstraZenecа (CoviShield).

За словами заступника начальника Харківського гарнізону полковника Юрія Калгушкіна, активніше цю медичну процедуру проходять воїни Харківського й Чугуївського гарнізонів.

— Першими щеплення розпочали робити бійці окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Невеличкими групами зробили це представники й інших частин і установ, яких незабаром направлятимуть у відрядження до району проведення операції Об’єднаних сил. Це цілком логічно та справедливо. Як правило, першими у військових колективах щеплення робили командири, аби на власному прикладі розвіяти різного роду чутки стосовно необхідності цієї процедури, — розповів полковник Юрій Калгушкін.

Він також додав, що майже всі військовослужбовці обласного й усіх районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що розташовані в Харкові, як і всі соціальні працівники, зробили щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZenecа (CoviShield).

— Через перебування у відпустках чи відрядженнях решта наших колег, які проходять службу в обласному центрі, зроблять щеплення буквально протягом наступних декількох днів, — пояснює заступник військового комісара Харківського ОТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу МПЗ та зв’язків із громадськістю підполковник Микола Шарий. — До цього часу приблизно 120 хлопців і дівчат уже захистили себе від коронавірусної інфекції. В інших же населених пунктах вакцинація воїнів районних ТЦК та СП розпочнеться найближчим часом. Зауважу, що це питання перебуває на контролі командування військових гарнізонів і керівництва райдержадміністрацій.

З-поміж перших вакцинацію пройшли й понад 200 воїнів Харківської окремої радіотехнічної бригади, які несуть службу на Сході України й у районі проведення ООС зокрема. Їх постійно залучають до несення бойового чергування з охорони повітряного суверенітету нашої держави. Тому й мали певні переваги стосовно щеплення препаратом AstraZenecа (CoviShield).

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform