Харьковский областной ТЦК и СП

Харківські тероборонівці: «Хай пересічні люді далі спокійно відпочивають, а ми прикриємо в разі потреби»

Широкий спектр форм і методик підготовки захисників України застосувало командування Харківської окремої бригади територіальної оборони цієї суботи.

Так, практичні заходи проводилися в різних куточках Харківщині в місцях розташування підрозділів військової частини за розпорядженням командувача військ Оперативного командування «Схід» генерал-майора Олександра Нестеренка. Близько 3500 військовослужбовців, воїнів-резервістів та військовозобов’язаних вдосконалили свої армійські знання і вміння.

– Як кажуть, багато професіоналізму не буває, – каже командир бригади підполковник Андрій Бородін. –  Тем більше коли біля наших кордонів така складна ситуація. Тож у цей непростий час наші резервісти знайшли час, щоб відпрацювати завдання за призначенням. Прийшли за першим викликом, бо є справжніми патріотами та кращими із кращих.

Від уточнив, що цього разу до заходів на командних пунктах, загально війкових полігонах та тактичних полях широко залучалися воїни оперативного резерву І та ІІ черг. Це означає, що серед хлопців та дівчат було чимало осіб із бойовим досвідом. Тому вони охоче поділилися своїми таємницями, як перемогти ворога.

Зокрема весь командний склад Харківської окремої бригади ТрО залучався до тренування зі штабами батальйонів. Після цього, проведено заняття за єдиним замислом з метою підготовки до реагування на можливі ризики та загрози з боку агресора. Все це відбувалося в тісній взаємодії із  обласним та районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тож масштаби практичного вишколу доволі великі.

До речі, процес навчально-бойової роботи на Харківщині перебував під контролем з боку  прямих начальників із оперативного командування «Схід». Останні, аби ускладнити ситуацію в зоні відповідальності харківських терооборонівців  та навчити підлеглих швидко приймати вірне рішення  надавали різні ввідні.

Та, все ж основна ж робота організовувалася в польових умовах.

– Наші хлопці та дівчата вдосконалили свої тактичні навички, навчилися надавати першу домедичну допомогу, під обстрілами противника евакуйовували поранених, ставити інженерні загородження тощо. Наприкінці навального дня в ході контрольних занять кожного перевірено з основних предметів бойової підготовки. Тож хай пересічні люді далі спокійно відпочивають, а ми прикриємо в разі потреби, – підсумував командир Харківської окремої бригади територіальної оборони.

Дмитро Горбунов,

кореспондент АрміяInform

Фото Олега Миргорода