Харьковский областной ТЦК и СП

Харківських тероборонівців обкатали танками, а їхні полтавські колеги вдосконалили стрілецькі навички

У Харківській області на загальновійськовому полігоні однієї із частин оперативного командування «Схід» із воїнами окремої бригади територіальної оборони проведено широкий спектр занять у межах «Єдиного стрілецького дня». Близько 270 захисників України змогли поновити свої професійні  знання та навички.

– За різноманітністю навчальних занять ми давно не проводили таких практичних заходів, – каже заступник військового комісара з територіальної оборони – начальник відділу ТрО Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Володимир Арап. – Військовослужбовці та резервісти окремих батальйонів бригади ТрО протягом одного дня попрацювали на шістьох локаціях і набули твердих знать та впевненості у власних силах.

ак, харківські тероборонівці виконали бойові стрільби із пістолета та автомата, вдосконалили тактичні навички, навчилися надавати першу домедичну допомогу, евакуйовували поранених із полю бою, а також були оцінені ще за двома новими для них завданнями.

– Під час виконання нормативів із вогневої підготовки хлопці та дівчата стріляли в бінокулярний спосіб, тобто прицілювалися по мішенях за допомогою двох відкритих очей, – пояснює командир бригади підполковник Андрій Бородін. – Це відносно новий вид стрільби, що поширений в багатьох країнах-членах НАТО. Ще один сюрприз чекав на захисників України і полягав він у обкатці танком Т-64Б. Останнє випробування ми відносно давно не проводили.

До речі, в ролі інструкторів на більшості навчальних місцях виступили воїни окремої механізованої бригади імені Івана Мазепи. Також саме їхня бронетехніка допомагала зміцнити морально-психологічну стійкість воїнів-резервістів на полі бою.

Уперше в житі обкатку танком пройшов солдат резерву Куп’янського окремого батальйону ТрО  Валерій Мамченко.

– За 39 років життя я прослужив у різних силових структурах. Проте ніде не відчував такого високого морального підйому та гордості за свій підрозділ, ніж на цьому полігоні. Лише два місяці я служу як резервіст тероборони, але дуже пишаюся тим, що маю пряму належність до захисту України. Коли над моєю головою проїжджало понад 40 тонн броні, то зміг швидко подолати природній страх. У результаті − отримав позитивну оцінку та навіть подяку від керівника занять. А на вогневому рубежі я використав свій досвід служби в системі правоохоронних органів і порадою допомагав молодим воїнам із першого пострілу вражати цілі, –  розповів Валерій Мамченко.

Відмінно впорався із завданнями на локації, де вели вогонь по мішенях за допомогою двох відкритих очей, 45-річний заступник командира роти з МПЗ одного із батальйонів ТрО старший лейтенант резерву Олександр Крупський.

– Для мене це абсолютно нова справа. Як керівник однієї із приватних фірм, звик спочатку все усвідомити й вивчити алгоритм дій. Тож уважно вислухав інструктора і засипав його запитаннями. Потім все це повторив у голові й тільки потім – пристебнув магазин із бойовими набоями. Виявилося, що стріляти в русі не так й важко, якщо забути про зайву метушню та зосередитися на послідовності власних дій, – вважає старший лейтенант резерву Олександр Крупський.

За словами Командування Харківської окремої бригади територіальної оборони, полігонний вишкіл проводився із суворим дотримання карантинних правил. Заняття відбувалися у складі маленьких груп. Через це виконання складних нормативів дещо затягнулося і тривало більше, ніж до появи коронавірусу. Проте навчальну мету було повністю досягнуто.

Тим часом на Полтавщині в межах «Єдиного стрілецького дня» близько 200 їхніх колег із числа воїнів-резервістів військової частини територіальної оборони побували на польових заняттях. Причому цього разу акцент ставився здебільшого на удосконаленні стрілецьких навичок. Військовослужбовці резерву виконували вправи з автомата Калашникова та пістолета Макарова.

Попередньо з особовим складом був проведений інструктаж з правил техніки безпеки поводження зі зброєю та теоретичні заняття про порядок поводження на вогневому рубежі. Також учасники заходу удосконалили практичні навички з розбирання та збирання автоматичної зброї та надання першої домедичної підготовки пораненим тощо.

– Бойова навченість ніколи зайвою не буває – розповів  лейтенант резерву Іван Завадський. – Окрім необхідних навичок володіння стрілецькою зброєю, ми  отримуємо і упевненість у боєспроможності нашого підрозділу тероборони. Крім того, це значною мірою також згуртовує наш військовий колектив.

Слід зазначити, що з моменту створення у 2018 році Полтавської окремої бригади територіальної оборони, обласний та усі РТЦК та СП проводить цілеспрямовану роботу щодо відбору на службу у військовому резерві. Крім того, протягом проведення єдиних стрілецьких днів та навчань кандидатам пропонують поєднати одночасно цивільне життя та службу у військовому резерві.

Показовим є і той факт, що за два роки з моменту створення підрозділу тероборони близько 20 резервістів підписали контракт із військом.